9 marca 2017

Kategoria: Hobby | Tagi: , ,

Palcat dla konia Koń, niegdyś kojarzony tylko z powozami, zwierzętami pociągowymi z pracami rolniczymi. Dziś natomiast konie są wykorzystywane do uprawiana sportów i rekreacji. Najsłynniejszymi końmi są konie arabskie, które są określane mianem najpiękniejszych koni, hodowane są pod kątem dzielności oraz szybkości. Są to konie, które przywiązują się do swojego właściciela, są temperamentne ale okazują życzliwość i wdzięczność swojemu właścicielowi. Wyróżniamy trzy typy koni arabskich: kuhailan,saklavi,munighi. Hodowla tych koni jest popularna Polsce, Anglii, Francji oraz Niemczech. Jeśli chodzi o Polsce najsłynniejsza stadnina koni znajduję się w Janowie Podlaskim. Prym także wiodą Stadnina Koni Michałów oraz stado ogierów Białka. Araby są najbardziej wszechstronną z ras, używane są do wyścigów, startują w różnych konkursach. Ceny konie sięgają niebotycznych kwot, najdroższym koniem jakiego sprzedano w Polsce w Janowie Podlaskiem jest koń arabski imię Pepita cena wyniosła 1 milion 400 tysięcy euro. Dlatego też na tak wygórowaną pasje mogą pozwolić zwłaszcza vipy i biznesmeni. Dodatkowo każdy jeździec, który chcę się tym zając na serio musi wyposażyć się w odpowiedni sprzęt do jazdy konnej. Między innymi w Palcaty dla koni, ostrogi , kask, kamizelka, byty oficerki. Ważne jest także osprzęt do siodeł tutaj potrzeby jest potnik dla konia i czapraki. Potniki dla koni pomagają chłonąć pot koni i zwiększają ich komfort.

 
7 marca 2017

Kategoria: Hobby | Tagi: , , ,

Kask na konia Wybierając sport jakim jest jeździectwo należy pamiętać o bezpieczeństwie naszym jak i konia. Trzeba wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który gwarantuje nam komfort. Dla koneserów koni uważane są one za najpiękniejsze istoty na świecie. Konie są wdzięcznymi partnerami w zawodach, przywiązują się do swojego właściciela. Mimo, iż maja temperament są to posłuszne i życzliwe zwierzęta. Mając hodowlę koni należy należycie opiekować się tymi zwierzętami, pielęgnować ich sierść, czesać grzywę, ogon oraz czyścic kopyta. W takiej stadninie muszą znajdować się boksy dla każdego konia, a w nich poidła dla koni. Dla sprzętu jeździeckiego powinno być wydzielone kolejne pomieszczenie. Dla koni dedykowane są kaloszki dla konia, które ochraniają kopyta, ochraniacze chronią stawy skokowe, nauszniki dla konia pełnią funkcję ochronną głowy i uszu konia podczas wietrznych dni oraz latających owadów. Są również elementem ozdobnym i wyróżniającym danego konia. Jeździec powinien mieć Kask na konia, kamizelkę, buty oficerki, bat, ostrogi. Najsłynniejsza hodowla koni znajduje się w Janowie Podlaskim, gdzie hodowane są konie arabskie. Konie oprócz wojaży sportowych, używane są jako element terapeutyczny dla dzieci niepełnosprawnych. Hipoterapia jest formą terapii psychoruchowej ma spełniać funkcję takie jak korygowanie złej postawy ciała, reguluje napięcie mięśniowe. Jeśli lubimy kontakt z naturą, naszą pasją są konie, chcemy nauczyć się jeździć dobrym pomysłem na spędzenie na przykład weekendu jest hodowla koni opolskie.

 
13 lutego 2017

Kategoria: Koty | Tagi: ,

Imię dla kotki Kot to obok psa to najczęstsze zwierzątko domowe jakie mamy w swoich gospodarstwach. Wyróżniamy wiele ras zarówno kotów jak i psów. Wybór nasz zależy od preferencji lub po prostu od metrażu mieszkania, w jakim to owo osobnik miałby się znajdować. Koty to specyficznie zwierzęta nie każdy za nimi przepada, gdyż są to zwierzęta, które maja swój charakterek, chadzają własnymi ścieżkami. Te udomowione z czasem przyzwyczajają się do rytmu życia domowników i współgrają z nimi. Mając takiego pupila w domu, chętnie zakupujemy mu różne zabawki czy akcesoria. Ważne jest także dla właściciela nazwanie swojego kotka. W Internecie możemy znaleźć strony na których są wypisane imiona alfabetycznie zarówno imiona dla kotów jak i kotek. Wybór jest szeroki imie dla kota najbardziej popularne to Mruczek, Ciapek, Diabeł. Natomiast dla kotek to Kicia, Łapka, Pusia. Imię dla kota niejednokrotnie nadaje mu charakteru i oryginalności. Tak na naprawdę tak jak nazwiemy naszego pupila zależy tylko od nas. Jednak pamiętajmy, że imiona kotów muszą być zrozumiałe i dane raz na zawsze. Kot bowiem przywiązuje się do swojego imienia i po nagłej zmianę może przestać na nas reagować i nie domyśleć się, że to właśnie do niego przemawiamy. Imiona dla kotów zatem spełniają swoją rolę.

 
19 października 2016

Kategoria: Koty | Tagi: , , ,

Drapaki dla kotów Kraków Wybierając kota na kolejnego członka naszej rodziny, należy pamiętać o jego pielęgnacji oraz rozwoju. Koty zazwyczaj są indywidualistami, jednak lubią zabawy, wdrapywanie się na drzewa, regały, polowanie. Sprzedaż drapaków dla kota kraków, jest powszechna, więc bez problemu można zrobić niespodziankę naszemu pupilowi. Jeśli chodzi o pielęgnację należy zwrócić uwagę na sierść kota, mimo to, iż koty uważane są za najczystsze zwierzęta to od czasu do czasu należy potraktować je wodą i szamponem specjalnie przeznaczonym dla kotów. Szampon dla kota może być zarówno suchy jak i mokry, zależy jak nasz kot toleruje kontakt z wodą. Należy również uważać na różnego rodzaju pasożyty czyhające na naszego kota. Jeśli zauważymy, że nasz kot często się drapie po głowie, strupy czy wypadanie sierści wtedy możemy podejrzewać parch u kota. Przypadłość ta jest łatwa do wyleczenia, niemniej trzeba obserwować zachowanie kota. Kleszcz u kota natomiast może pojawić się, gdy kot wyjdzie do ogrodu, na taras. Kleszcze są niebezpieczne dla każdego zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt powodują wiele chorób w tym boreliozę. Jeśli chodzi o koty możemy profilaktycznie chronić je używając różnego rodzaju kropli czy płynów.