Kategoria: ‘ Hobby ’

9 marca 2017

Kategoria: Hobby | Tagi: , ,

Palcat dla konia Koń, niegdyś kojarzony tylko z powozami, zwierzętami pociągowymi z pracami rolniczymi. Dziś natomiast konie są wykorzystywane do uprawiana sportów i rekreacji. Najsłynniejszymi końmi są konie arabskie, które są określane mianem najpiękniejszych koni, hodowane są pod kątem dzielności oraz szybkości. Są to konie, które przywiązują się do swojego właściciela, są temperamentne ale okazują życzliwość i wdzięczność swojemu właścicielowi. Wyróżniamy trzy typy koni arabskich: kuhailan,saklavi,munighi. Hodowla tych koni jest popularna Polsce, Anglii, Francji oraz Niemczech. Jeśli chodzi o Polsce najsłynniejsza stadnina koni znajduję się w Janowie Podlaskim. Prym także wiodą Stadnina Koni Michałów oraz stado ogierów Białka. Araby są najbardziej wszechstronną z ras, używane są do wyścigów, startują w różnych konkursach. Ceny konie sięgają niebotycznych kwot, najdroższym koniem jakiego sprzedano w Polsce w Janowie Podlaskiem jest koń arabski imię Pepita cena wyniosła 1 milion 400 tysięcy euro. Dlatego też na tak wygórowaną pasje mogą pozwolić zwłaszcza vipy i biznesmeni. Dodatkowo każdy jeździec, który chcę się tym zając na serio musi wyposażyć się w odpowiedni sprzęt do jazdy konnej. Między innymi w Palcaty dla koni, ostrogi , kask, kamizelka, byty oficerki. Ważne jest także osprzęt do siodeł tutaj potrzeby jest potnik dla konia i czapraki. Potniki dla koni pomagają chłonąć pot koni i zwiększają ich komfort.

 
7 marca 2017

Kategoria: Hobby | Tagi: , , ,

Kask na konia Wybierając sport jakim jest jeździectwo należy pamiętać o bezpieczeństwie naszym jak i konia. Trzeba wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który gwarantuje nam komfort. Dla koneserów koni uważane są one za najpiękniejsze istoty na świecie. Konie są wdzięcznymi partnerami w zawodach, przywiązują się do swojego właściciela. Mimo, iż maja temperament są to posłuszne i życzliwe zwierzęta. Mając hodowlę koni należy należycie opiekować się tymi zwierzętami, pielęgnować ich sierść, czesać grzywę, ogon oraz czyścic kopyta. W takiej stadninie muszą znajdować się boksy dla każdego konia, a w nich poidła dla koni. Dla sprzętu jeździeckiego powinno być wydzielone kolejne pomieszczenie. Dla koni dedykowane są kaloszki dla konia, które ochraniają kopyta, ochraniacze chronią stawy skokowe, nauszniki dla konia pełnią funkcję ochronną głowy i uszu konia podczas wietrznych dni oraz latających owadów. Są również elementem ozdobnym i wyróżniającym danego konia. Jeździec powinien mieć Kask na konia, kamizelkę, buty oficerki, bat, ostrogi. Najsłynniejsza hodowla koni znajduje się w Janowie Podlaskim, gdzie hodowane są konie arabskie. Konie oprócz wojaży sportowych, używane są jako element terapeutyczny dla dzieci niepełnosprawnych. Hipoterapia jest formą terapii psychoruchowej ma spełniać funkcję takie jak korygowanie złej postawy ciała, reguluje napięcie mięśniowe. Jeśli lubimy kontakt z naturą, naszą pasją są konie, chcemy nauczyć się jeździć dobrym pomysłem na spędzenie na przykład weekendu jest hodowla koni opolskie.

 
24 lutego 2014

Kategoria: Akwarystyka, Hobby | Tagi: , ,

Pokarm Pokarm jest pojęciem odznaczającym się niesamowicie wszechstronnym zastosowaniem. W kontekście akwarystycznym natomiast jest to taki rodzaj pożywki, która dostarcza hodowanym w akwariach żywym organizmom odpowiednich składników oraz substancji odżywczych. W zależności od gatunków ryb trzymanych w akwarium, pokarm musi być dobrze dopasowany – tylko w taki sposób może zagwarantować to, że ryby będą dobrze odżywione, co w konsekwencji przełoży się na prawidłowy ich rozwój. Akwaryści wyszczególniają dwa elementarne rodzaje pokarmu, a mianowicie naturalny oraz sztuczny. Naturalnym pokarmem są rozmaite żywe organizmy wodne, jak dla przykładu pantofelki. Może mieć on też postać suszoną. Z kolei jeżeli chodzi o pokarm sztuczny, można wyróżnić w tym miejscu wiele jego odmian. Przykładem może być świeże albo też mrożone mięso bądź produkty pochodzenia roślinnego, jak choćby rozmaite gotowane warzywa.

 
17 lutego 2014

Kategoria: Akwarystyka, Hobby | Tagi: , ,

Równowaga biologiczna Równowaga biologiczna to generalnie rzecz biorąc termin bardzo dobrze wszystkim znany. Spotkać się z nim można również i w akwarystycznym kontekście. Takim właśnie mianem akwaryści określają stan, w którym warunki do hodowania zwierząt i roślin w akwarium są bardzo dobre. Równowaga pomiędzy biotopem a biocenozą jest całkowicie zachowana i rozwija się w sposób dynamiczny. Oczywiście, nie należy spodziewać się tego, iż osiągnie się równowagę biologiczną w akwarium zaraz po jego założeniu. Wymaga to pewnego czasu oraz nakładów pracy. Akwaryści szacują, iż przeciętnie jest to jakiś sześć tygodni. Jest to taki czas, kiedy mogą się dobrze ukształtować zarówno procesy nitryfikacyjne, jak i azotowy cykl. O tym, iż w akwarium jest równowaga biologiczna świadczy bardzo wiele objawów. Jeżeli jednak po sześciu tygodniach efekty nie będą zadowalające, to znaczy, że gdzieś na starcie został popełniony błąd.