Kategoria: ‘ Koty ’

13 lutego 2017

Kategoria: Koty | Tagi: ,

Imię dla kotki Kot to obok psa to najczęstsze zwierzątko domowe jakie mamy w swoich gospodarstwach. Wyróżniamy wiele ras zarówno kotów jak i psów. Wybór nasz zależy od preferencji lub po prostu od metrażu mieszkania, w jakim to owo osobnik miałby się znajdować. Koty to specyficznie zwierzęta nie każdy za nimi przepada, gdyż są to zwierzęta, które maja swój charakterek, chadzają własnymi ścieżkami. Te udomowione z czasem przyzwyczajają się do rytmu życia domowników i współgrają z nimi. Mając takiego pupila w domu, chętnie zakupujemy mu różne zabawki czy akcesoria. Ważne jest także dla właściciela nazwanie swojego kotka. W Internecie możemy znaleźć strony na których są wypisane imiona alfabetycznie zarówno imiona dla kotów jak i kotek. Wybór jest szeroki imie dla kota najbardziej popularne to Mruczek, Ciapek, Diabeł. Natomiast dla kotek to Kicia, Łapka, Pusia. Imię dla kota niejednokrotnie nadaje mu charakteru i oryginalności. Tak na naprawdę tak jak nazwiemy naszego pupila zależy tylko od nas. Jednak pamiętajmy, że imiona kotów muszą być zrozumiałe i dane raz na zawsze. Kot bowiem przywiązuje się do swojego imienia i po nagłej zmianę może przestać na nas reagować i nie domyśleć się, że to właśnie do niego przemawiamy. Imiona dla kotów zatem spełniają swoją rolę.

 
19 października 2016

Kategoria: Koty | Tagi: , , ,

Drapaki dla kotów Kraków Wybierając kota na kolejnego członka naszej rodziny, należy pamiętać o jego pielęgnacji oraz rozwoju. Koty zazwyczaj są indywidualistami, jednak lubią zabawy, wdrapywanie się na drzewa, regały, polowanie. Sprzedaż drapaków dla kota kraków, jest powszechna, więc bez problemu można zrobić niespodziankę naszemu pupilowi. Jeśli chodzi o pielęgnację należy zwrócić uwagę na sierść kota, mimo to, iż koty uważane są za najczystsze zwierzęta to od czasu do czasu należy potraktować je wodą i szamponem specjalnie przeznaczonym dla kotów. Szampon dla kota może być zarówno suchy jak i mokry, zależy jak nasz kot toleruje kontakt z wodą. Należy również uważać na różnego rodzaju pasożyty czyhające na naszego kota. Jeśli zauważymy, że nasz kot często się drapie po głowie, strupy czy wypadanie sierści wtedy możemy podejrzewać parch u kota. Przypadłość ta jest łatwa do wyleczenia, niemniej trzeba obserwować zachowanie kota. Kleszcz u kota natomiast może pojawić się, gdy kot wyjdzie do ogrodu, na taras. Kleszcze są niebezpieczne dla każdego zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt powodują wiele chorób w tym boreliozę. Jeśli chodzi o koty możemy profilaktycznie chronić je używając różnego rodzaju kropli czy płynów.

 
19 października 2016

Kategoria: Koty | Tagi: , , , ,

Kot brytyjski Łódź Koty to zwierzęta, które od dawnych lat zostały udomowione przez człowieka. Wyróżniamy wiele gatunków ras kotów. Jednym z nich jest kot brytyjski, jak nazwa wskazuje pochodzi on z Wielkiej Brytanii . Wyróżniają się spośród innych swoją wagą, wyglądem i charakterem. Wyglądają jak żywa maskotka, ponieważ ich sierść przypomina pluszowego misia, włos jest krótki i gęsty. Kor brytyjski łódź to bardzo energiczne koty, zwłaszcza, gdy są małe. Bez problemu tolerują innych domowników, jeśli chodzi o inne zwierzęta w domu. Kot munchkin natomiast pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, charakteryzuje się krótkimi kończynami , co jest efektem mutacji z innymi rasami. Mają zarówno futro krótkie jak i długie. Są to koty niezmiernie sprytne, inteligentne, uwielbiają zabawy i pogoń za przynętą. Następnym zjawiskiem jest kot snowshoe, pochodzi z Filadelfii jest to bardzo rzadki gatunek kota. Nietypowy kot, który jest krzyżówką kota amerykańskiego z Syjamem. Charakterystycznym akcentem w jego wyglądzie są białe stópki, kończyny. Wszystkie te koty posiadają swój rodowód. Hodowle tych ras znajdują się w wieli miejscach, koty z rodowodem podkarpackie, również cieszą się popularnością. Po zakupie czipowanie kotów jest niezbędne, gwarantuje to właścicielowi bezpieczeństwo, w razie gdy kot się zagubi lub zostanie skradziony.