Kategoria: ‘ Zwierzęta ’

27 lutego 2014

Kategoria: Zwierzęta | Tagi: , ,

Zwierzęta ziemnowodne Mianem zwierząt ziemnowodnych będą określane stworzenia które część swojego życia spędzają w wodzie lub na niej. Wśród nich znaleźć można pływające ptaki (na przykład kaczki czy łabędzie), gady (żółwie rzeczne oraz błotne), płazy (znane wszystkim żaby) czy ssaki (bobry czy wydry). Ziemnowodne ptaki mają charakterystyczną budowę. Pomiędzy palcami ich nóg rozpięte są półprzeźroczyste błony pławne umożliwiające poruszanie się po powierzchni wody. Ziemnowodne żółwie część życia spędzają w jeziorach bowiem na lądzie czyha na nie wiele niebezpieczeństw. Znane wszystkim żaby to także zwierzęta ziemnowodne. W pierwszych etapach ich egzystencji, gdy istnieją jedynie jako jajka lub kijanki w ogóle nie wychodzą z wody. Potem ta sytuacja ulega zmianie i dorosłe żaby z chęcią przebywają na bardziej suchych powierzchniach. Ziemnowodne ssaki potrafią świetnie pływać oraz polować na przykład na ryby, z czego szczególnie znane są wydry. Bobry kojarzone są z budowania żeremi czyli wielkich kopców zbudowanych ze sklejonych mułem gałęzi.

 
23 lutego 2014

Kategoria: Zwierzęta | Tagi: , , , ,

Rozrywka i zabawa Nasz pupil i zwierzątko domowe może nam przynieść wiele radosnych i zabawnych chwil. Zabawa z nim często powoduje u nas poprawę humoru, wpływa na nasze samopoczucie i tym podobne. Zarówno nasze zwierze domowe czerpie przyjemność ze wspólnej zabawy. Musimy jednak pamiętać, że nie jest ono zabawką i nie zawsze będzie miało ochotę na wspólne gry i harce kiedy my takową posiadamy. Zwierzęta w różny sposób dają nam do zrozumienia, że nie są obecnie zainteresowane wspólną zabawą i chcą by zostawić je w spokoju i powinniśmy to uszanować. Wspólna zabawa i spędzanie czasu z naszym pupilem, jest bardzo ważne, gdyż pozwala to na zaciśnięcie więzi pomiędzy zwierzęciem, a panem oraz jeszcze większe oswojenie naszego zwierzaka z nami. Pamiętajmy także, że wiele zwierząt domowych, szczególnie psy potrzebują dużej ilości ruchu, dlatego świetnym pomysłem na wspólną zabawę, która obu stroną przyniesie radość, są różnego rodzaju zajęcia na otwartej przestrzeni, na przykład w parku, gdzie pies może się wybiegać, nie musząc chodzić na smyczy przy nodze lub siedząc spokojnie w mieszkaniu.

 
19 lutego 2014

Kategoria: Zwierzęta | Tagi: , ,

Zwierzęta morskie Pierwszym skojarzeniem przychodzącym na myśl po usłyszeniu hasła „zwierzęta morskie” są oczywiście ryby. Istnieje mnóstwo gatunków tych specyficznych zwierząt. Część z nich, jak na przykład śledzie, są masowo łowione przez ludzi, a następnie trafiają na nasze stoły pod postacią różnych smacznych dań. Głębiny oceanu zamieszkują ryby mające różne właściwości – piękne kolory, płetwy o specyficznych kształtach, ostre zęby czy przyczepione do pysków świecące „lampiony”. Największą i wzbudzającą najwięcej emocji morską rybą jest oczywiście rekin. Te piękne zwierzęta bywały bohaterami wielu katastroficznych filmów z których najbardziej znanymi jest seria wyreżyserowana przez Stevena Spielberga pod tytułem Szczęki. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie rekiny to ludożercze bestie – istnieją wśród nich gatunki całkowicie łagodne. Niewątpliwie najsympatyczniejszymi morskimi zwierzętami są niezwykle inteligentne delfiny. Także walenie, takie jak orki czy wieloryby, mają swoich miłośników i nie są to na pewno grasujący po oceanach kłusownicy.

 
19 lutego 2014

Kategoria: Zwierzęta | Tagi: , , , ,

Miłość Nasze zwierzęta domowe powinny być obdarzone przez nas uczuciem, a szczególnie troską. Dobre nastawienie w stosunku do nich i ciepło z jakim się do nich odnosimy wpływają także na nie same powodując, że stają się bardziej ufne w stosunku do nas i nasz kontakt z nimi jest jeszcze bardziej zażyły. Każda istota potrzebuje miłości, także zwierzę. Dlatego jeśli nie posiadamy swojego pupila, a myślimy intensywnie nad możliwością przygarnięcia czy zakupienia zwierzęcia domowego, odwiedźmy najpierw schroniska i zobaczmy czy tam nie znajdziemy czworonoga, który nas zauroczy i będziemy chcieli właśnie mu okazać naszą miłość, na którą w pełni zasługuje, szczególnie za zło jakie go spotkało ze strony ludzi przed trafieniem do schroniska. Zwierzęta obdarzone uczuciem będą je umiały w wspaniały sposób odwzajemnić poprzez ufność do swojego właściciela i przywiązanie, które podczas nawet krótkiej rozłąki powodują w psie prawdziwe uczucie cierpienia. Nie na darmo mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, także każde inne zwierze, odpowiednio przez nas traktowane, może nim zostać.