Tag: ‘ domowe ’

23 lutego 2014

Kategoria: Zwierzęta | Tagi: , , , ,

Rozrywka i zabawa Nasz pupil i zwierzątko domowe może nam przynieść wiele radosnych i zabawnych chwil. Zabawa z nim często powoduje u nas poprawę humoru, wpływa na nasze samopoczucie i tym podobne. Zarówno nasze zwierze domowe czerpie przyjemność ze wspólnej zabawy. Musimy jednak pamiętać, że nie jest ono zabawką i nie zawsze będzie miało ochotę na wspólne gry i harce kiedy my takową posiadamy. Zwierzęta w różny sposób dają nam do zrozumienia, że nie są obecnie zainteresowane wspólną zabawą i chcą by zostawić je w spokoju i powinniśmy to uszanować. Wspólna zabawa i spędzanie czasu z naszym pupilem, jest bardzo ważne, gdyż pozwala to na zaciśnięcie więzi pomiędzy zwierzęciem, a panem oraz jeszcze większe oswojenie naszego zwierzaka z nami. Pamiętajmy także, że wiele zwierząt domowych, szczególnie psy potrzebują dużej ilości ruchu, dlatego świetnym pomysłem na wspólną zabawę, która obu stroną przyniesie radość, są różnego rodzaju zajęcia na otwartej przestrzeni, na przykład w parku, gdzie pies może się wybiegać, nie musząc chodzić na smyczy przy nodze lub siedząc spokojnie w mieszkaniu.

 
19 lutego 2014

Kategoria: Zwierzęta | Tagi: , , , ,

Miłość Nasze zwierzęta domowe powinny być obdarzone przez nas uczuciem, a szczególnie troską. Dobre nastawienie w stosunku do nich i ciepło z jakim się do nich odnosimy wpływają także na nie same powodując, że stają się bardziej ufne w stosunku do nas i nasz kontakt z nimi jest jeszcze bardziej zażyły. Każda istota potrzebuje miłości, także zwierzę. Dlatego jeśli nie posiadamy swojego pupila, a myślimy intensywnie nad możliwością przygarnięcia czy zakupienia zwierzęcia domowego, odwiedźmy najpierw schroniska i zobaczmy czy tam nie znajdziemy czworonoga, który nas zauroczy i będziemy chcieli właśnie mu okazać naszą miłość, na którą w pełni zasługuje, szczególnie za zło jakie go spotkało ze strony ludzi przed trafieniem do schroniska. Zwierzęta obdarzone uczuciem będą je umiały w wspaniały sposób odwzajemnić poprzez ufność do swojego właściciela i przywiązanie, które podczas nawet krótkiej rozłąki powodują w psie prawdziwe uczucie cierpienia. Nie na darmo mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, także każde inne zwierze, odpowiednio przez nas traktowane, może nim zostać.

 
9 lutego 2014

Kategoria: Zwierzęta | Tagi: , ,

Zwierzęta domowe Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez posiadania jakiegoś domowego zwierzątka. Najpopularniejszymi stworzeniami, którymi opiekuje się człowiek są oczywiście psy i koty. Zwłaszcza psy wymagają poświęcenia sporej ilości uwagi, trzeba je między innymi regularnie wyprowadzać na spacery oraz zapewnić odpowiednie jedzenie. Dla osób które są zbyt leniwe i nie chcą brać aż tak dużej odpowiedzialności za domowe zwierzę idealnie nadają się rybki, które trzeba jedynie karmić oraz zmieniać im wodę w akwarium. Bardziej futerkowe pupile to oczywiście chomiki, świnki morskie, szynszyle i szczury. Niektórzy decydują się na hodowlę ptaków takich jak papużki czy kanarki. Mniej popularne są gady – wprawdzie żółwie bywają bardzo sympatyczne i łatwe w utrzymaniu, ale już węże wzbudzają raczej grozę niż opiekuńcze instynkty. Mimo to istnieją amatorzy ich hodowli. Bardziej ekstremalne wydaje się hodowla patyczaków albo pająków. Zwierząt tych nie można przecież ani pogłaskać, ani znaleźć z nimi jakiegoś głębszego kontaktu.